Dopłaty bez wniosku przez internet. Tylko do 14 marca

W tym roku zamiast wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich rolnik może złożyć oświadczenie, w którym potwierdzi brak zmian w porównaniu z wnioskiem z 2017 r. Termin składania oświadczeń kończy się 14 marca 2018 r. Od 15 marca trzeba będzie już ubiegać się o dopłaty przez internet, składając elektroniczny formularz wniosku. ARiMR zachęca do wykorzystania nadchodzących dwóch dni i złożenie oświadczenia. Z tej możliwości może skorzystać jeszcze 55 tys. W dniach 13 i 14 marca biura powiatowe będą pracować od godz. 7.30 do 18.00.

Czytaj więcej: Dopłaty bez wniosku przez internet. Tylko do 14 marca

Portal dla sadowników i rolników

Powstała nowoczesna giełda rolna Agro-Market24. Serwis ten jest skierowany do sadowników i rolników. Na portalu można bezpłatnie dodawać ogłoszenia na swoje produkty rolne, przeglądać oferty, a co najważniejsze znaleźć potencjalnych odbiorców na swoje produkty na rynku krajowym i międzynarodowym.

Czytaj więcej: Portal dla sadowników i rolników

Życzenia z okazji Dnia Sołtysa

Wszelkiej pomyślności i pociechy z mężczyzn

Około 140 przedstawicielek instytucji życia publicznego oraz aktywistek społeczności lokalnej uczestniczyło w spotkaniu z okazji Dnia Kobiet. Uroczystość odbyła się w radgoskim żłobku, a każda z pań otrzymała życzenia oraz kwiaty. Nie zabrakło niespodzianek, czyli losowania upominków i zaskakujących wyróżnień od sołtysa Smykowa Stanisława Żurawskiego.

Czytaj więcej: Wszelkiej pomyślności i pociechy z mężczyzn

Życzenia z okazji Dnia Kobiet

Gminny Konkurs Palm Wielkanocnych - zaproszenie

Urząd Gminy w Radgoszczy zaprasza na: Gminny Konkurs Palm Wielkanocnych, który odbędzie się tradycyjnie w Niedzielę Palmową tj. 25 marca 2018 roku przy kościołach parafialnych w:
- Krzywdzie po mszy św. o godz. 10.30,
- Radgoszczy po mszy św. o godz. 11.30
- Luszowicach po mszy św. o godz. 11.00.

Czytaj więcej: Gminny Konkurs Palm Wielkanocnych - zaproszenie

Wójt Marek Lupa odebrał nagrodę "Osobowości Roku"

Wójt Gminy Radgoszcz Marek Lupa odebrał nagrodę "Osobowości Roku 2017". Uroczysta gala miała miejsce Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Plebiscyt jest organizowany przez "Gazetę Krakowską" i ma na celu docenienie tych, którzy wyróżnili się szczególnymi działaniami w różnych dziedzinach, osiągnęli sukcesy i znacząco zasłużyli się dla lokalnej społeczności. Marek Lupa zwyciężył w kategorii samorządność i społeczność lokalna w powiecie dąbrowskim.

Czytaj więcej: Wójt Marek Lupa odebrał nagrodę "Osobowości Roku"