Sportowe emocje i rodzinne atrakcje na radgoskich sobótkach

Ponad 10 godzin różnorakich atrakcji czekało na uczestników tegorocznych Radgoskich Sobótek. Imprezę rozpoczęły zawody motorowodne o Puchar Wójta Gminy Radgoszcz, organizowane przez Nowosądecki Klub Motorowodny i Urząd Gminy Radgoszcz. Emocjonująca i efektowna rywalizacja toczyła się w kategoriach skuterów oraz łodzi. Po wyścigach na zalewie w Narożnikach przyszła pora na koncerty, rodzinne konkursy i główny punkt programu, czyli taniec "świtezianek" połączony z wypuszczeniem wianków na wodę.

Czytaj więcej: Sportowe emocje i rodzinne atrakcje na radgoskich sobótkach

Zmiana godzin pracy Urzędu Gminy

Urząd Gminy w Radgoszczy uprzejmie informuje, że w okresie od 27-06-2017 r. do 31-08-2017 r. urząd będzie czynny w następujących godzinach:
• poniedziałek: 8:00 - 16:00,
• wtorek, środa, czwartek, piątek: 7:00 - 15:00

Odnawialne źródła energii - składanie ankiet

Wójt Gminy Radgoszcz informuje, że można już składać ankiety w celu przystąpienia do projektu na kolejną inwestycję proekologiczną dla mieszkańców – budowę instalacji na obiektach prywatnych:
• ogniw fotowoltaicznych
• kolektorów słonecznych
• pomp ciepła
Co za tym idzie - umożliwienia mieszkańcom znacznego obniżenia rachunków za energię elektryczną bądź cieplną przy jednoczesnej ochronie środowiska. Poziom dofinansowania wynosi aż 60% (minus podatek VAT). Wszystkich mieszkańców zainteresowanych projektem prosimy o wypełnienie i złożenie niezbędnych dokumentów w Urzędzie Gminy terminie do 17.07.2017 roku.

Czytaj więcej: Odnawialne źródła energii - składanie ankiet

Zmiana przepisów dotyczących wycinki drzew

17 czerwca 2017 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące usuwania drzew na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Uchwalona ustawa z 11 maja 2017 r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody (Dz. U. z 2017 poz. 1074) wprowadza m.in. szczególne reguły postępowania dotyczące usuwania drzew, które rosną na nieruchomościach stanowiących WŁASNOŚĆ OSÓB FIZYCZNYCH i są usuwane na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Od dnia 17 czerwca 2017 r. istnieje OBOWIĄZEK ZGŁOSZENIA przez właściciela nieruchomości do Urzędu Gminy w Radgoszczy, zamiaru usunięcia drzewa w przypadku, gdy obwód pnia drzewa mierzonego na wysokości 5 cm przekracza:
a) 80 cm – w przypadku topoli, wierzb, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego,
b) 65 cm – kasztanowca zwyczajnego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego,
c) 50 cm - w przypadku pozostałych gatunków drzew.

Czytaj więcej: Zmiana przepisów dotyczących wycinki drzew

Radgoskie Sobótki 2017 - program

Piłkarskie zmagania o Puchar Wójta

Młodzież szkolna z terenu gminy Radgoszcz rywalizowała w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy. Rozgrywki zostały zorganizowane przez Urząd Gminy w Radgoszczy.
Zarówno wśród chłopców, jak i dziewcząt mecze rozgrywano w dwóch kategoriach wiekowych. Zawody były sędziowane przez: Agnieszkę Piotrowicz, Małgorzatę Liberę, Waldemara Miłkosia, Jarosława Piaseckiego oraz Piotra Rychlińskiego.

Czytaj więcej: Piłkarskie zmagania o Puchar Wójta

OBWIESZCZENIE WÓJTA GMINY RADGOSZCZ z dnia 14 czerwca 2017 r.

Na podstawie art. 178 § 8 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks Wyborczy (Dz. U.  z 2017 r. poz. 15) w związku z wyborami uzupełniającymi do Rady Gminy Radgoszcz zarządzonymi na dzień 6 sierpnia 2017 r. w okręgu wyborczym nr 5, Wójt Gminy Radgoszcz zwołuje pierwsze posiedzenie Gminnej Komisji Wyborczej w Radgoszczy, które odbędzie się 19 czerwca 2017 r. o godz. 10.00 -  sala narad urzędu.

 Porządek pierwszego posiedzenia :

  1. Wybór Przewodniczącego Gminnej Komisji Wyborczej w Radgoszczy.
  2. Wybór Zastępcy Przewodniczącego Gminnej Komisji Wyborczej w Radgoszczy.
  3. Omówienie zadań i ustalenie trybu pracy członków Gminnej Komisji Wyborczej w Radgoszczy.

 Siedziba Gminnej Komisji Wyborczej znajduje się w Urzędzie Gminy w Radgoszczy Pl. Św. Kazimierza 7-8, pokój nr 12.