Gmina Radgoszcz pełna talentów

IX edycja Gminnego Przeglądu Dorobku Artystycznego potwierdziła, że gmina Radgoszcz talentami stoi. W Szkole Podstawowej w Zarzeczu Dużym wystąpili reprezentanci wszystkich gminnych szkół podstawowych i gimnazjalnych.  Organizatorem przeglądu i fundatorem nagród był Urząd Gminy w Radgoszczy. Jurorzy w składzie: Małgorzata Węgiel, Bernadeta Świątek oraz Lidia Żurawska oceniali uczestników w kategoriach: zespoły wokalne, soliści i formy taneczne. Punktowane były takie elementy jak: dobór repertuaru, warunki wokalne i ogólne wrażenie artystyczne bądź choreografia, kostiumy czy muzyka.

Czytaj więcej: Gmina Radgoszcz pełna talentów

Usłyszymy sygnały alarmowe

Urząd Gminy w Radgoszczy uprzejmie informuje, że w dniach 6 - 8 czerwca 2017 r. przeprowadzone zostanie ćwiczenie Sił Zbrojnych pod kryptonimem RENEGADE 17
z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. W ramach ćwiczenia nadany zostanie sygnał alarmowy (sygnał akustyczny emitowany przez syreny alarmowe) dotyczący zagrożenia z powietrza.

Małec na sportowo

Katolicko-Strażacko-Uczniowski Zespół Sportowy w Małcu realizuje projekt (w terminie 15.05.2017 do 17.08.2017) pod tytułem „Małec na sportowo organizacja amatorskich zawodów i imprez sportowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych". Zadanie to finansowane jest ze środków pochodzących z dotacji Powiatu Dąbrowskiego (por. § 7 ust. 2 umowy dotacji z dnia 15.05.2017 r.). Organizowane będą 2 zawody pływackie na basenie w Dąbrowie Tarnowskiej, 2 zawody w gry zręcznościowe piłkarzyki w Szkole Podstawowej w Małcu, 1 zawody w piłkę nożną na Orliku w Radgoszczy, 1 zawody w piłkę siatkową na Orliku w Radgoszczy.

- O terminach odbycia zawodów powiadomimy w późniejszym terminie. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wspólnej zabawy. Ze sportowym pozdrowieniem Prezes
Mirek Łuszcz.

Kochamy książki - niezwykła akcja na stadionie

Kochamy książki – niezwykłe, bo „żywe" logo powstało na stadionie w Radgoszczy. Serce i litery stanowiła społeczność miejscowej szkoły (oraz filii w Małcu) w ramach akcji masowego czytania „Jak nie czytam, jak czytam". Organizatorem ogólnopolskiego przedsięwzięcia jest miesięcznik „Biblioteka w szkole". Na stadionie w Radgoszczy zgromadziło się aż 387 osób.

Czytaj więcej: Kochamy książki - niezwykła akcja na stadionie

Gminny Konkurs Pieśni Maryjnej 2017

Gminny Konkurs Pieśni Maryjnej po raz kolejny z rzędu odbył się w przedszkolu w Luszowicach. Organizatorem przedsięwzięcia i fundatorem nagród był Urząd Gminy w Radgoszczy. Celem konkursu jest popularyzowanie pieśni religijnych, konfrontacja dorobku artystycznego solistów i zespołów wokalnych, jak również wymiana pomysłów oraz doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

Czytaj więcej: Gminny Konkurs Pieśni Maryjnej 2017

IX Gminny Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół

Wójt Gminy Radgoszcz zaprasza na „IX Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół". W Szkole Podstawowej w Zarzeczu Dużym będzie można oglądać prezentacje obejmujące popisy wokalne i formy taneczne. Przegląd odbędzie się w niedzielę, 4 czerwca, początek od godz. 15. Dodatkowe atrakcje: dmuchana zjeżdżalnia, grill. Serdecznie zapraszamy.

Pomoc na modernizację gospodarstw rolnych

Od 29 czerwca do 28 lipca 2017 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmować będzie wnioski o przyznanie pomocy na "Modernizację gospodarstw rolnych”, finansowaną z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020.

Czytaj więcej: Pomoc na modernizację gospodarstw rolnych