Jest nas więcej - wzrost liczby mieszkańców gminy

Wzrosła liczba mieszkańców gminy Radgoszcz. Według danych, na koniec 2017 roku w naszej małej ojczyźnie żyło 7539 osób, czyli o 27 więcej niż rok wcześniej. W statystykach zanotowano dodatni przyrost naturalny. Urodziło się 87 dzieci, zmarło 67 osób. Rodzice najczęściej wybierali imiona: Nikola, Lena, Liliana, Nadia, Alan, Franciszek, Antoni.

Czytaj więcej: Jest nas więcej - wzrost liczby mieszkańców gminy

Bajeczny Dzień Babci i Dziadka w SP w Radgoszczy

Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Radgoszczy zaprezentowali bogaty i atrakcyjny program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Seniorzy tłumnie wypełnili szkolną salę sportową. W imprezie uczestniczyli również m. in. sekretarz gminy Radgoszcz Wiesław Żurawski oraz proboszcz miejscowej parafii ks. dr Marek Łabuz.

Czytaj więcej: Bajeczny Dzień Babci i Dziadka w SP w Radgoszczy

Oferta pracy z bezpłatnym transportem do Mielca

Szukasz stabilnej i dobrze płatnej pracy? Ta oferta jest dla Ciebie! Największy pracodawca w mieleckiej strefie, dostawca wiązek elektrycznych dla znanych producentów samochodów takich jak Jaguar, Land Rover i Volvo, 20 lat na polskim rynku, 100 lat na świecie poszukuje: Pracowników Produkcji.

Czytaj więcej: Oferta pracy z bezpłatnym transportem do Mielca

Arcybiskup Henryk Nowacki na Spotkaniu Opłatkowym w Radgoszczy

Jubileuszowe, ponieważ już dziesiąte spotkanie opłatkowe dla osób starszych i samotnych zapisze się w historii gminy Radgoszcz. W sali szkoły podstawowej w Radgoszczy zgromadziła się rekordowa liczba osób, czyli około 300 osób. Uroczystość uświetnił swą obecnością Nuncjusz Apostolski Arcybiskup Henryk Nowacki.

Czytaj więcej: Arcybiskup Henryk Nowacki na Spotkaniu Opłatkowym w Radgoszczy

Najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka

Osobowość Roku - radgoszczanie wśród nominowanych

Wójt Gminy Radgoszcz Marek Lupa, ks. Robert Biel, właściciel firmy Radbet Marek Krechniak oraz sołtys Eugeniusz Stanek są w gronie nominowanych w plebiscycie "Osobowości Roku". Etap powiatowy głosowania zakończy się w piątek, 2 lutego, o godz. 22. - Chcemy nagrodzić osoby zasłużone w swoich lokalnych społecznościach, zaangażowane w ich rozwój, które na co dzień nie zabiegają o aplauz, uznanie czy honory - mówi Wojciech Harpula, redaktor naczelny „Gazety Krakowskiej", która jest organizatorem plebiscytu.

Żeby zagłosować należy wysłać następujące SMS-y:

- Marek Lupa: SMS pod nr 72355 o treści OS.194

- ks. Robert Biel: SMS pod nr 72355 o treści OD.27

- Marek Krechniak: SMS pod nr 72355 o treści OB.23

- Eugeniusz Stanek: SMS pod nr 72355 o treści OS.30

Wyniki są dostępne na stronie: http://www.gazetakrakowska.pl/plebiscyty/osobowosci-roku/a/osobowosci-roku-2017-powiat-dabrowski-aktualne-wyniki,12840608/

Ostrzeżenie - silny wiatr