Wybory uzupełniające - podstawowe informacje

Wójt Gminy Radgoszcz podaje informację o okręgu wyborczym nr 5, jego granicach, numerze i liczbie radnych wybieranych w okręgu oraz o siedzibie Gminnej Komisji Wyborczej.

Szczegóły obwieszczenia: <pobierz>

Poświęcenie sztandaru i ślubowanie przedszkolaków w Luszowicach

Środa, 24 maja na zawsze zapisze się w historii Przedszkola Publicznego w Luszowicach. Tego bowiem dnia odbyła się uroczystość poświęcenia sztandaru placówki, której patronem jest błogosławiony Edmund Bojanowski, m.in. twórca ochronek wiejskich i założyciel Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Marii Panny. Sztandar został poświęcony przez księdza biskupa Stanisława Salaterskiego podczas nabożeństwa w miejscowym kościele parafialnym.

Czytaj więcej: Poświęcenie sztandaru i ślubowanie przedszkolaków w Luszowicach

Obchody objawień fatimskich w Smykowie

- Niebiosa były przychylne naszemu nabożeństwu - tak dziś mówią uczestnicy uroczystej mszy św. w Smykowie z okazji setnej rocznicy Objawień Matki Bożej Fatimskiej. Przez cały dzień padał deszcz, aura uległa poprawie tuż przed rozpoczęciem mszy św. przy przy kapliczce Matki Boskiej Bolesnej.

Czytaj więcej: Obchody objawień fatimskich w Smykowie

Hanna Cygler o książkach, życiu i podróżach

W radgoskim żłobku odbyło się spotkanie autorskie z Hanną Cygler. Pisarka zawodowo jest tłumaczem, a dla przyjemności pisze książki o czasach współczesnych i minionych, porusza tematy związane z miłością, samotnością, zdobywaniu fortuny, o nie zawsze czystych interesach i zmienności ludzkich losów. Jest autorką ciekawą świata i ludzi, w swoich książkach wykorzystuje historie z życia wzięte.W Radgoszczy towarzyszył jej prozaik i krytyk literacki Robert Ostaszewski.

Czytaj więcej: Hanna Cygler o książkach, życiu i podróżach

Komunikaty komisarza wyborczego w Tarnowie z 18 maja 2017 r.

Komunikat o miejscu i terminie przyjmowania zawiadomień o utworzeniu komitetu wyborczego w wyborach uzupełniających do Rady Gminy Radgoszcz w okręgu wyborczym nr 5,
zarządzonych na dzień 6 sierpnia 2017 r.: <pobierz>

Komunikat o sposobie zgłaszania przez komitety wyborcze kandydatów do składu Gminnej Komisji Wyborczej w Radgoszczy w wyborach uzupełniających do Rady Gminy Radgoszcz w okręgu wyborczym nr 5, zarządzonych na dzień 6 sierpnia 2017 r.: <pobierz>

Składanie wniosków o dopłaty bezpośrednie przedłużone do końca maja

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel podjął decyzję o przedłużeniu terminu składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich do dnia 31 maja 2017 roku. Decyzja o przedłużeniu terminu została podjęta na wniosek rolników oraz organizacji i instytucji działających na rzecz rolników.

Czytaj więcej: Składanie wniosków o dopłaty bezpośrednie przedłużone do końca maja

Wybory uzupełniające do Rady Gminy

Wojewoda Małopolski wydał zarządzenie w sprawie wyborów uzupełniających do Rady Gminy Radgoszcz. Datę wyborów wyznaczono na niedzielę 6 sierpnia 2017 roku. W wyborach uzupełniających będzie wybierany jeden radny z okręgu wyborczego nr 5.

Pełna treść zarządzenia: <pobierz>