Spotkanie autorskie z Hanną Cygler

- Każda nowa książka jest dla mnie nowym wyzwaniem i przygodą. Przygody - jak wiadomo – najlepiej przeżywa się wspólnie. Potrzebuję zatem Waszego towarzystwa - mówi o sobie Hanna Cygler. W najbliższą środę z powieściopisarką mogą spotkać się mieszkańcy naszej gminy. Wystarczy przyjść na spotkanie autorskie, które rozpocznie się o godz. 16 w budynku żłobka w Radgoszczy.

Do udziału w wydarzeniu zapraszają Wójt Gminy Radgoszcz oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Radgoszczy.

Dobry czas na biznes - przedłużony IV nabór

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. jako realizator projektu „Dobry Czas na Biznes – Subregion tarnowski" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach działania 8.3.1. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 - 2020 zaprasza do wzięcia udziału w ww. projekcie osoby zamieszkujące powiat dąbrowski chcące założyć własną działalność gospodarczą.

Czytaj więcej: Dobry czas na biznes - przedłużony IV nabór

Jednostka OSP Luszowice najlepsza w powiecie

Ochotnicza Straż Pożarna w Luszowicach zwyciężyła w etapie powiatowym głosowania w plebiscycie "Strażak roku". Tym samym jednostka wywalczyła awans do etapu wojewódzkiego konkursu organizowanego przez "Gazetę Krakowską". Dodajmy, że drugie miejsce wywalczyła OSP Radgoszcz, a w kategorii "strażak ochotnik roku" na drugiej lokacie sklasyfikowano Łukasza Kacałę z OSP Smyków. Wyniki są tutaj.

Honorowy patronat nad akcją objęli Józef Pilch, Wojewoda Małopolski, Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Stanisław Nowak oraz Edward Siarka, prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Życzenia z okazji Dnia Strażaka

Z okazji Dnia Strażaka, wszystkim druhom z naszej gminy życzymy bezpiecznej służby i szczęśliwych powrotów z akcji. Jednocześnie dziękujemy za niesienie pomocy mieszkańców oraz za zaangażowanie w życie lokalnych społeczności.

 
Na zdjęciu Ochotnicza Straż Pożarna w Radgoszczy w akcji.

Płatności bezpośrednie - ostatnie dni naboru


15 maja 2016 upływa termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za 2017 rok. ARiMR apeluje, by nie czekać ze złożeniem wniosku do ostatnich dni. Rolnicy unikną w ten sposób kolejek i zapewnią sobie szybką i sprawną obsługę.

Czytaj więcej: Płatności bezpośrednie - ostatnie dni naboru

Intensywne opady deszczu - ostrzeżenie

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie prognozuje wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym. Od godziny 05:00 dnia 27.04.2017 do godziny 08:00 dnia 28.04.2017 prognozowana wysokość opadów wyniesie od 15 mm do 25 mm, lokalnie 35 mm. Opady wystąpią głównie na zachodzie i południu województwa.
Od godziny 08:00 dnia 28.04.2017 do godziny 06:00 dnia 29.04.2017 prognozowana wysokość opadów wyniesie od 15 mm do 25 mm, lokalnie 30 mm. Największe natężenie opadów prognozowane jest w ciągu dnia 28.04.2017.

Czytaj więcej: Intensywne opady deszczu - ostrzeżenie

Ostatnie pożegnanie Stanisława Frąca

Odszedł do wieczności Stanisław Frąc, wybitny pedagog, zasłużony samorządowiec, radny od 1990 roku, członek Zarządu Gminy w latach: 1994-2002 i Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Porządku Publicznego i Spraw Socjalnych Rady Gminy Radgoszcz od roku 1998.