Niezwykła "Mała stajenka"

To był fantastyczny spektakl w Szkole Podstawowej w Radgoszczy. W przedstawienie "Mała stajenka" zaangażowali się m .in. nauczyciele, pracownicy szkoły czy rodzice. Aktorzy  na zakończenie otrzymali gromkie brawa od publiczności, która po brzegi wypełniła salę. Wydarzeniu towarzyszyła zbiórka datków na rzecz chorych dzieci z miejscowej parafii. W akcję pomocy włączyły się Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, oferując pyszne wypieki. - Dziękuję i gratuluję Joasi Gwóźdź, pomysłodawczyni spektaklu opracowanego z myślą o uczniach. Zazwyczaj to oni występują przed dorosłymi. Tym razem było odwrotnie - podkreśla Małgorzata Węgiel, dyrektor Szkoły Podstawowej w Radgoszczy.

Czytaj więcej: Niezwykła "Mała stajenka"

68. rocznica święceń ks. Stanisława Gawędy

Dyżury aptek w 2018 roku

Rady Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej ustaliła harmonogram dyżurów całodobowych w aptekach na 2018 rok. Plik jest dostępny tutaj: <kliknij, aby otworzyć>.

 

Gmina Radgoszcz i konkurs na najlepszego sołtysa z lotu ptaka

Na YouTube został umieszczony film prezentujący walory gminy Radgoszcz. W przygotowaniu materiału wykorzystano przede wszystkim ujęcia z drona. Ponad 6-minutowy film jest opatrzony komentarzem. Lektor przybliża szereg ciekawostek związanych z gminą Radgoszcz. Film można zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=4CyZXgJ2u1E.

W gminnym kanale YouTube umieszczono również film z konkursu na najlepszego sołtysa Małopolski. Wydarzenie miało miejsce w Zarzeczu Dużym. Film można zobaczyć tutaj: https://youtu.be/eiWmEy78SME.

Życzenia świąteczne

Sprzęt ratujący życie

Ponad 200 osób z naszej gminy ukończyło szkolenia z zakresu podstawowych zabiegów resuscytacyjnych (czynności podejmowanych w przypadku nagłego zatrzymania krążenia) oraz pomocy z wykorzystaniem automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED). Szkolenia były efektem realizacji projektu „Bezpieczny powiat dąbrowski z AED — każdy może uratować bezcenny dar — ludzkie życie", który objął także naszą gminę.

Czytaj więcej: Sprzęt ratujący życie

Wiedzą wszystko o gminie Radgoszcz

Już po raz XV uczniowie z naszych szkół podstawowych i klas gimnazjalnych rywalizowali w „Gminnym Konkursie Wiedzy o Gminie Radgoszcz" o Puchar Wójta. Uczestnicy oceniani byli w trzech konkurencjach: pracy plastycznej pod hasłem „Piękna nasz gmina cała", testu pisemnego składającego się z 25 pytań dotyczących wiedzy o naszej gminie oraz recytacji napisanego przez siebie wiersza, mającego na celu promowanie walorów gminy Radgoszcz.

Czytaj więcej: Wiedzą wszystko o gminie Radgoszcz